"כה אמרה זאר לשוסתרא​"

ביקורת ספרות / שרה אהרוני

"... ספר השירה השלישי של צילה זן-בר צור, מזמין את הקורא למסע חיים החובק במשעוליו את מיטב פסוקי הדרך הציוריים של שירתה הפיוטית. הספר מהדהד את ספריה הקודמים של המשוררת, "כותבת במקל של כורכום" ו"אנאר באלח'י", ומאיר באלף שמשות זוהרות את סימני ההיכר המאפיינים את כתיבתה. השמות המופיעים בכותרת לקוחים משפת הדארי, השפה הפרסית העתיקה, אחת משתי השפות הרשמיות באפגניסטן, מה שמעורר בי סימפטיה ראשונית כמי שינקה בבית הוריה את השפה הפרסית."

"כותבת במקל של כורכום"

ביקורת ספרות / שלומית כהן-אסיף

 

"...הסיפורים כתובים בציוריות ובחושניות, תענוג לקוראם גם ללא סדר, לטעום פה, להריח שם, ולחוות את זכות הדפדוף והבחירה. בין הסיפורים נגלה איך מוטיבים מתגלגלים להם, לובשים צורה ופושטים צורה. הציפורים שמצייצות להן משולחות  לחופשי מן הכלוב ומציצות את שירתן וזן-בר מקפידה לקרוא להן בשמן: עורב, קיכלי סימורג, וזה האחרון מזכיר את ציפור החול ממיתולוגיה אחרת..."

"כותבת במקל של כורכום"

הארץ  / מרדכי גלדמן

 

"...ספרה של צילה זן־בר צור הוא מלאכת מחשבת מורכבת, המחברת בין תפישות פמיניסטיות עכשוויות לבין זיכרונות פרטיים וארכיונים ממחקריה בעולמם של יהודי אפגניסטן. נראה שלהוגות פמיניסטיות..."

מושבה חופשית  / "כותבת בדיו לבנה"   

 

"כותבת בדיו לבנה" טור אישי שלי המתפרסם אחת לשבועיים באתר הבית של פרדס חנה כרכור והסביבה.

בבלוג הנפלא הזה אפשר למצוא מידע מעשי, טורים אישיים, סיפורים ועוד מההתרחשויות מרחיבות הלב והתודעה שיש בפרדס חנה כרכור והגלקסיה.

"כותבת במקל של כורכום"

News 1  / יוסף כהן-אלרן   

"...צילה זן - בר צור, חוקרת פולקלור, מפזרת ביד נדיבה ובנפש חפצה את בשמיה בין דפי הספר. מעבר לעונג שבוודאי היה לה בעת כתיבת הדברים, מי שנהנה עכשיו מן המתת הריחנית והמענגת הזאת הם הקוראים..."

 

מאמרים: 

צילה זן בר צור